Trawa ozdobna w doniczce
Sztuczna trawa we wnętrzach – ciekawe pomysły na wystrój

Sztuczna trawa we wnętrzach – ciekawe pomysły na wystrój

Sztuczna trawa ozdobna pomoże ożywić wnętrze i nadać mu oryginalny wygląd. Stanowią one nie tylko jasny akcent, ale także pomagają stworzyć przytulną atmosferę w każdym pomieszczeniu. Rozważ kilka ciekawych pomysłów na umieszczenie sztucznej zieleni na podłodze lub na powierzchni ściany.

Stosowanie sztucznej zieleni we wnętrzach

Kolor zielony należy do naturalnych odcieni dzikiej przyrody, dlatego niesie ze sobą wyłącznie pozytywny ładunek emocjonalny. Sztuczna zieleń nie może zepsuć wrażenia, jakie robi wnętrze. Można je stosować na każdym rodzaju powierzchni. Nie są konieczne żadne specjalne prace przygotowawcze do wyrównania.

Ponadto dekoracje z trawy sztucznej można regularnie czyścić za pomocą odkurzacza i wilgotnej szmatki. Łatwość instalacji i stosowania sprawia, że sztuczna trawa jest popularnym elementem wyposażenia wnętrz.

Dekoracja wezgłowia łóżka

Zielone wezgłowie będzie dobrze pasować do sypialni z meblami wiklinowymi, drewnianą podłogą, beżowym wystrojem, lnianymi tkaninami lub roślinnymi ornamentami.

Ważnym warunkiem sukcesu jest użycie zieleni jako głównego koloru akcentującego. Jako tło stosuje się spokojne odcienie, takie jak jasnoszary, biały lub owsiany.

Trawa we wnęce

Wnęka lub alkowa jako miejsce relaksu to dobre wykorzystanie trawy ozdobnej. Taki pomysł można zrealizować w każdym wnętrzu. Okładka będzie przyjemna w dotyku, a zieleń przyjemnie odświeży wnętrze. Ponadto to miejsce do siedzenia jest niewielkie, nie trzeba przeznaczać na nie dużo miejsca w pomieszczeniu.

Obrazy z trawy

Szybko i bez większego wysiłku można udekorować puste miejsce na ścianie za pomocą ramki i trawy dekoracyjnej. Taka kompozycja na ścianie nie tylko pomoże wypełnić pustą przestrzeń, ale także doda żywych kolorów do zbyt ciemnego lub nudnego wystroju.

Sztuczna zieleń dekoracyjna

Brązowe, beżowe lub czerwone cegły dobrze komponują się z zielenią. Ponadto trawa ozdobna w doniczce – Sklep Green-Designers pomoże złagodzić surowość odsłoniętego muru ceglanego. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie połączenie zieleni z innymi naturalnymi odcieniami. Dobrym przykładem są kępy czerwonych jarzębin otoczone zwisającymi liśćmi, fioletowy hiacynt lub żółte mniszki lekarskie.

We wnętrzu należy zastosować bazę kolorystyczną, wokół której będą się łączyć pozostałe odcienie. Obraz z ozdobnymi trawami można umieścić na szarej ścianie, a wazon z czerwienią na stoliku obok. Trawę dekoracyjną można stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, które łączą w sobie kilka obszarów funkcjonalnych.

Trawa dzieli pomieszczenie na poszczególne strefy. W ten sposób można wyznaczyć miejsce do siedzenia w gabinecie lub łóżeczko dziecięce w sypialni dla dorosłych. Po przestudiowaniu różnych opcji wykorzystania trawy ozdobnej we wnętrzu możesz wybrać ciekawe i oryginalne rozwiązanie dla swojego domu.